Microtek z podajnikiem

W ofercie firmy Veracomp pojawił się w ostatnich dniach nowy model skanera Microtek o oznaczeniu ArtixScan DI 2010. Jest to pierwszy z serii tego typu produktów, w którym zastosowano podajnik na papier umożliwiający automatyczne skanowanie wielostronicowych dokumentów.

Microtek z podajnikiem

Automatyczny podajnik zamontowany w urządzeniu ma pojemność 50 arkuszy. Skanuje ono dokumenty w rozmiarach od A6 do A4 oraz format Legal z maksymalną prędkością do 20 arkuszy na minutę. Tak jak wszystkie produkty z serii ArtixScan oferuje maksymalną rozdzielczość skanowania 600 x 1200 dpi przy 48-bitowej głębi kolorów. Zapisywanie obrazów możliwe jest w rozdzielczości z przedziału 75 do 600 dpi.

Panel sterujący skanerem zawiera pięć programowalnych przycisków, które uruchamiają proces skanowania, wysyłania faksu, poczty elektronicznej, kopiowania dokumentów oraz przesyłania ich do programu rozpoznającego tekst. Standardowo dołączonym do skanera oprogramowaniem tego typu jest ABBYY Fine Reader 5.0. Dodatkowo zaopatrzono urządzenie w szereg innych aplikacji, takich jak pełna wersja aplikacji Adobe Acrobat 5.05, program do katalogowania zdjęć Ulead Photo Explorer oraz kreator skanowania sieciowego ScanWizard DI. W pakiecie oprogramowania znajduje się również próbna wersja aplikacji antywirusowej Panda Antivirus Titanium.

Urządzenie zaopatrzone w kartę PCI z interfejsami USB 2.0 oraz SCSI-II objęte jest dwuletnią gwarancją i pojawi się w sprzedaży na polskim rynku w październiku. Jego cena jak dotąd nie została jeszcze ustalona.

Więcej informacji: http://www.veracomp.pl