Miecz przeznaczenia

Po raz pierwszy w Polsce film w wysokiej rozdzielczościdołączony do czasopisma! Tylko w wydaniu gwiazdkowym PC World omputera specjalna edycja filmu Miecz przeznaczenia na zwykłej płycie DVD.

Po raz pierwszy w Polsce film w wysokiej rozdzielczościdołączony do czasopisma! Tylko w wydaniu gwiazdkowym PC World omputera specjalna edycja filmu Miecz przeznaczenia na zwykłej płycie DVD.

Miecz przeznaczenia

Jest rok 927 naszej ery. Władca koreańskiego królestwa Balhae ginie w zamachu. Jedynie ostatni książę królestwa, przebywający od wielu lat na wygnaniu, ma szansę przywrócić porządek w państwie. Książę może zjednoczyć siły i uwolnić kraj od najeźdźców pod warunkiem, że powróci z wygnania. Trudną misję sprowadzenia go otrzymuje wojowniczka So-ha. Będzie musiała nie tylko zmierzyć się ze świetnie wyszkolonymi żołnierzami wroga, ale też przekonać księcia do ujawnienia się i podjęcia wielkiego ryzyka.

Miecz przeznaczenia

"Miecz przeznaczenia" to piękne, bajkowe kino akcji, typowe dla kinematografii Dalekiego Wschodu. Film budzi skojarzenia z takimi tytułami, jak "Przyczajony tygrys, ukryty smok", "Hero" czy "Dom latających sztyletów". Sceny walki zrealizowano w typowym dla takich produkcji stylu: wojownicy latają jak ptaki, prezentują całkowicie nierealne techniki szermiercze, samotnie pokonują dziesiątki wrogów. Z prawdziwymi sztukami walki potyczki pokazane w "Mieczu przeznaczenia" nie mają nic wspólnego, ale ogląda się je z zachwytem.

Miecz przeznaczenia

Film po raz pierwszy prezentowany jest w wysokiej rozdzielczości (Full HD, 1920x1080p), mimo to udało się go zmieścić na dwu-warstwowej płycie DVD. Podobne premiery to już tradycja PC Worlda: to u nas był m.in. pierwszy w Polsce krążek CD dołączony do pisma, pierwszy film na DVD (słynny "Mikrokosmos"). Teraz prezentujemy film w wysokiej rozdzielczości, którego odtworzenie nie wymaga zakupu nowego, drogiego odtwarzacza. Wystarczy komputer z napędem DVD.

Reżyseria Young-jun Kim

Scenariusz Kim Taegwan, Shin Jun-heui

Rok produkcji 2006

Tytuł oryginalny Muyeong geom/ The Shadowless Sword

Czas trwania filmu 111 min

Produkcja Korea Południowa, Stany Zjednoczone

Wymagania sprzętowe

Aby odtworzyć zamieszczony na płycie film w wysokiej rozdzielczości, trzeba mieć: komputer z procesorem Pentium 4 2,8 GHz lub odpowiednikiem AMD, 1 GB RAM, kartę graficzną NVIDIA GeForce 6600 128 MB RAM lub jej odpowiednik ATI. Oczywiście potrzebny jest również sprawny napęd DVD. Film można obejrzeć, używając dowolnego odtwarzacza obsługującego kodeki XviD i AC3. Można go uruchomić bezpośrednio z płyty, wybierając w menu startowym opcję Uruchom film Miecz przeznaczenia.

Jeśli po uruchomieniu filmu dźwięk nie jest odtwarzany, należy zainstalować filtr AC3, uruchamiając zamieszczony na płycie plik ac3filter_1_46.exe. Na krążku znajduje się także wersja instalacyjna odtwarzacza VLC media player (aby ją zainstalować, wybierz w menu startowym opcję Zainstaluj odtwarzacz VLC Player. Instalacja VLC media playera nie jest konieczna do obejrzenia filmu.