Miecz przeznaczenia

Pełna oszałamiających scen walk wuxia. Najnowsza (rok produkcji 2006) megaprodukcja fantasy producentów "Wadcy Pierścieni".

Pełna oszałamiających scen walk wuxia. Najnowsza (rok produkcji 2006) megaprodukcja fantasy producentów "Wadcy Pierścieni".

Korea, X wiek. Rządząca dynastia Balhae ustępuje pod naciskiem przeważającej armii wroga. Kady, kto nie chce się podporządkować najeędęcom, jest bezlitośnie mordowany. Jedynym ratunkiem upadającego państwa wydaje się być przebywający na wygnaniu ostatni potomek rodziny królewskiej – mody książe Jeong-hyeon. Misję jego odnalezienia i nakonienia do powrotu dostaje piękna wojowniczka Soha. Jej tropem rusza armia doskonale uzbrojonych i morderczo niebezpiecznych zabójców dowodzonych przez demonicznego Kuna i równie uwodzicielską co niebezpieczną Mae... Szybko okazuje się, e nawet perfekcyjne wyszkolenie w sztukach walk Sohy nie wystarczy, by para ściganych umknęła coraz bardziej zabójczej pogoni. Konfrontacja z Kuną – pojedynek na legendarne magiczne miecze - wydaje się być nieunikniona.

Miecz przeznaczenia
Miecz przeznaczenia
Miecz przeznaczenia
Miecz przeznaczenia

"Miecz przeznaczenia" to najnowszy obraz Kim Young-juna, reysera, który w 2000 r. odniósł spektakularny sukces i zaskoczy zarówno widzów, jak i krytyków filmem akcji „Bichunmoo”. Nakręcony w 2005 r. „Shadowless Sword” jest kontynuacją ścieki obranej przez reysera, z tym że koreański twórca położył większy nacisk na fabułę, nie zapominając oczywiście o efektach specjalnych i popisowych scenach akcji. Tych w kadym razie w "Mieczu przeznaczenia" nie brakuje, a trwające niemal bez przerwy pościgi i potyczki nie pozwalają widzowi nawet na moment znuenia. Stworzony w zeszym roku film jest wspólnym dziełem Korei Poudniowej i USA, a wyprodukowała go New Line Cinema, która na swoim koncie ma m.in. trylogię "Wadca Pierścieni" Petera Jacksona. Powstała kolejna megaprodukcja fantasy, którą widzowie i krytycy chwalili nie tylko za ciekawy scenariusz, dowcip i niezwykle spektakularne sceny walk, ale i wspaniae zdjęcia oraz niezwyką muzykę. Take dobór aktorów nie pozostawia wiele do życzenia, szczególnie jeśli chodzi o koreańską gwiazdę Yoon So-yi w roli pięknej wojowniczki Sohy oraz jej antagonistkę Mae, czyli drapienie uwodzicielską aktorkę Ki-yong Lee.

Miecz przeznaczenia
Miecz przeznaczenia

Takie filmy jak "Miecz przeznaczenia" kuszą obietnicą akcji i na tym polu film zadowoli nawet najbardziej wybrednych fanów kina wuxia spod znaku "Hero", "Przyczajonego tygrysa, ukrytego smoka" czy "Domu latających sztyletów".

Informacje

Tytuł filmu Miecz przeznaczenia (Shadowless sword) © New Line Cinema 2005

Gatunek akcja/fantasy

Czas 111 minut

Reżyseria Young-jun Kim

Scenariusz Young-jun Kim

Zdjęcia Seo Kun Hee

Muzyka Kim Jun Sun

Obsada Lee Seo Jin, Yoon Soy, Lee Ki Yong, Shin Hyun Joon, Ho Won Hee, Park Sung Woong i inni

Kraj i rok USA/ Korea Południowa, 2005

Wydanie DVD

Dewięk DD 5.1 koreafski, DD 5.1 polski lektor, DTS koreański

Napisy polskie

Obraz kolorowy

Format 2,35:1