Międzynarodowa aleja Quarka

Firma Quark wydała edycję Passport rozszerzenia avenue.quark, które według przedstawicieli firmy 'pozwoli milionom użytkowników QuarkXPressa współpracować i dzielić się tworzoną zawartością'.

Avenue.quark to oprogramowanie typu Xtensions wydane przez firmę Quark, które pozwala użytkownikom opisać i wyeksportować tworzone pliki w formacie XML, umożliwiając ich ponowne wykorzystanie w różnego rodzaju mediach. Użytkownicy mogą wprowadzać znaczniki do dokumentów QuarkXPressa, a następnie 'wyekstraktować' ich zawartość do formatu XML.

XML (Extensible Markup Language) to system do 'znakowania' informacji i kontrolowania jej struktury, bardzo wygodny ze względu na swój charakter 'otwartego standardu', a niektórzy analitycy Internetu uważają, że niebawem zastąpi on HTML jako język World Wide Web. Póki co starsze przeglądarki nie rozumieją XML, a język jest stosowany do określania znaczenia i struktury zawartości pliku, podczas gdy HTML do formatowania stron WWW.

Firma Quark współpracuje także z Microsoftem nad modułem QuarkXTensions dla avenue.quark umożliwiającym użytkownikom QuarkXPressa 4.x łatwą konwersję tworzonej zawartości do formatu eBooks lub innych cyfrowych dokumentów Microsoft Reader.

Avenue.quark Passport Edition jest dostępne w wersjach dla Mac OS i Windows i kosztuje 149 GBP.

www.quark.co.uk


Zobacz również