Międzynarodową wersją mniejszej wersji smartfonu Xperia Z1 f

Xperia Z1 to najnowszy topowy smartfon w ofercie japońskiego producenta. Telefon został zaprezentowany na targach IFA 2013 w Berlinie. To ogromne urządzenie z ekranem Full HD 1080p o przekątnej aż 5 cali. W miesiąc po premierze tego modelu pojawiły się informacje o nieco mniejszej wersji flagowca Sony. Jak na razie 4,3 calowa Xperia Z1 f pojawiła się na rynku japońskim, ale niedługo może trafić do sprzedaży na całym świecie - pod lekko zmienioną nazwą.

Zaprezentowana na początku września Xperia Z1 to potężny smartfon firmy Sony. W środku znalazły się topowe podzespoły, sporej pojemności akumulator oraz 21-megapikselowy aparat fotograficzny. Procesor to czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 800 wspomagany przez 2 GB pamięci RAM. Pamięć wewnętrzna to 16 GB, które można dodatkowo rozszerzyć o 64 GB za pomocą kart pamięci microSD.

Międzynarodową wersją mniejszej wersji smartfonu Xperia Z1 f

xperia z1s

Nie ma co się jednak oszukiwać - Xperia Z1 to nie jest smartfon dla każdego ze względu na olbrzymie gabaryty. Ekran w tym modelu ma przekątną o długości aż pięciu cali, a bryła urządzenia również nie jest mała. Dla wielu osób łakomym kąskiem może być w tym momencie pomniejszona wersja telefon Sony Xperia Z1, która zadebiutowała w Japonii.

W przeciwieństwie do konkurencji w postaci Samsunga Galaxy S4 Mini i HTC One Mini, Sony w swoim flagowym telefonie “Mini” nie idzie na kompromisy. Będzie posiadał on mniejszy ekran o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości HD Ready 720p, ale pracować będzie pod kontrolą tego samego, mocnego procesora. Wedle pierwszych plotek międzynarodowa wersja tego telefonu ma nazywać się Xperia Z1S i trafi do sprzedaży w przeciągu najbliższych tygodni.

Zobacz również:

źródło: evleaks