Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi po raz szósty

W drugiej połowie maja w Łodzi odbędzie się szósta już edycja Międzynarodowego Festiwalu Fotografii. Tegoroczna impreza potrwa 10 dni, a jej tematem przewodnim będzie współczesna fotografia hiszpańska.

Festiwal Fotografii odbędzie się w dniach 17-27 maja w trzech centrach - Łódź Art Centre (kompleks XIX-wiecznych fabryk przy ul. Tymienieckiego 3), Patio Centrum Sztuki WSHE i w Manufakturze. Tradycyjnie już niektóre wystawy będzie można obejrzeć w galeriach, muzeach i kawiarniach w centrum miasta.

Na gości festiwalu czekają ekspozycje z cyklu "All Inclusive (Wszystko w Cenie). Nowa Fotografia Hiszpańska", m.in:

- Marta Soul, "Szansa na miłość"

- Juan de la Cruz Megías, "Wesela"

- Juan González, "Chrystusy"

- Inaki Domingo, "Rozpaczliwa"

- David Jimenez, "Te i inne miejsca"

- José Guerrero, "Efermerydy"

- Jorge Yeregui, "Wartość ziemi"

- Joan Villaplana, "Metropolis - scena podziemna"

- Pedro Álvarez, "Uciekinierzy"

- Ricardo Cases, "Tuning".

Ekspozycjom towarzyszyć będą warsztaty, wykłady i imprezy towarzyszące. Warsztaty będą poświęcone m.in. zagadnieniom ochrony praw autorskich w fotografii i podstawom pracy w ciemni. Uczestnicy będą mogli wziąć udział także w praktycznych zajęciach na temat fotoreportażu, fotografii bezkamerowej oraz portretu studyjnego.

Pojedynczy bilet dla osób chcących zwiedzić ekspozycje kosztuje 7 zł (ulgowy) i 10 zł (normalny). Karnety uprawniające ponadto do uczestnictwa w wykładach czy koncertach oraz do zniżek na wydawnictwa festiwalu kosztują odpowiednio 16 i 20 zł. Za możliwość uczestnictwa w 2 wybranych warsztatach trzeba będzie dodatkowo zapłacić 30 zł.

Więcej informacji: Fotofestiwal