Miejski Armageddon

Już niedługo będziemy mogli poczuć się niczym demolująca metropolię Godzilla.

Programiści z Zombie Studios podpisali umowę z Wild Storm Comics, w ramach której na rynku pojawi się produkt oparty na fabule serii komiksów Shrapnel. Dla przypomnienia pierwsza z ww. firm odpowiedzialna jest za całkiem niezłą produkcję action-strategy - Spec Ops (oraz jej drugą część).

Nowy tytuł należeć ma do trójwymiarowych gier akcji, w których gracz przejmuje kontrolę nad ogromną mechaniczną kreaturą oraz otrzymuje zadanie całkowitego unicestwienia przeciwnika. Teatr działań umiejscowiony został na terenach zurbanizowanych, pełnych wysokich budynków i samochodów. Otoczenie jest oczywiście w pełni interaktywne, a za jego generowanie odpowiada potężny engine LithTech 2.0 (wykorzystany również w projektowanym aktualnie Spec Ops 3). Oprawa graficzna zawierać ma wiele elementów właściwych najlepszym komiksom oraz filmom z gatunku manga.

Według zapowiedzi, Shrapnel ma pojawić się na sklepów na początku 2001 roku. Na razie planowane są jedynie wersje przeznaczone dla platform PC i Dreamcast.


Zobacz również