Migrując z Windows XP do Windows 7 popełnicie błąd. Najlepszy wybór to Windows 8.1

Microsoft jest przekonany, że najlepszym wyborem dla decydujących się na aktualizację użytkowników Windows XP jest Windows 8.1. Przejście na Windows 7 to po prostu błąd.

Im bliżej do dnia zakończenia wsparcia dla systemu Windows XP, tym intensywniej Microsoft stara się przekonać jego użytkowników do przeprowadzenia aktualizacji. Nie chodzi mu tutaj jednak o migrację do Windows 7 którą, jak mi się wydaje, jedynie toleruje, ale do najnowszych "okienek" czyli Windows 8.1.

Idealnie w tę kampanię wpisała się właśnie Cindy Bates, wiceprezes oddziału Microsoft U.S. Small and Medium-Sized Business (SBM), która podczas konferencji XChange Solution Provider 2014 w Los Angeles oświadczyła, że partnerzy Microsoftu przenoszący użytkowników Windows XP na Windows 7, a nie na Windows 8.1, "robią im niedźwiedzią przysługę".

"W pewnym sensie oszukujecie siebie i swoich klientów" - dodała też Cindy Bates.

Ponadto zauważyła, że o ile faktycznie niektórzy ludzie boją się Windows 8 ze względu na jego interfejs, o tyle wiele zmieniło się przecież wraz z wydaniem aktualizacji Windows 8.1, która zapewnia możliwość domyślnego ustawienia klasycznego pulpitu. To zaś oznacza, że użytkownicy nie muszą decydować się na Windows 7, lecz z powodzeniem przenieść się do najnowszych "okienek".

Przekonuje Was Cindy Bates?