MikeRowSoft.com: zbyt ostro?

Przedstawiciele koncernu Microsoft przyznali się do zbyt poważnego potraktowania Mike'a Rowe, 17-letniego licealisty z Kanady, który dla swojej witryny internetowej wykupił domenę MikeRoweSoft.com.

Szerzej o konflikcie, jaki wyniknął pomiędzy młodym Kanadyjczykiem, a gigantem z Redmond pisaliśmy w artykule: "Microsoft.com kontra MikeRoweSoft.com" (http://www.pcworld.pl/news/62946.html ).

Po tym, jak sprawa nabrała medialnego rozgłosu, przedstawiciele Microsoftu przyznali się do tego, iż prawdopodobnie zbyt ostro potraktowali 17-letniego licealistę z Vancouver (przypomnijmy, iż koncern zaproponował Mike'owi 10 USD za odstąpienie od domeny MikeRoweSoft.com i zagroził dalszymi konsekwencjami prawnymi w razie odmowy). Dodatkowo warto podkreślić fakt, iż przedstawiciele Microsoftu zapowiedzieli rozwiązanie problemu w sposób satysfakcjonujący dla obu stron konfliktu.

Zobacz również:

  • Google ma konkurenta dla ChatGPT. Poznaj Barda

Analitycy z serwisu Out-Law.com wskazują na fakt, iż Mike Rowe ma bardzo silny argument do zatrzymania domeny, ponieważ w jej nazwie zawarte jest jego prawdziwe nazwisko. Co więcej, z ich strony padają stwierdzenia, iż Microsoft angażując się w podobne działania, przysparza sobie dość niepochlebnych opinii.