Mikrus od Asusa

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, w ofercie Asusa znajdzie się wkrótce super cienki i lekki notebook o symbolu V6800V. Odbywające się w Hannoverze targi CeBIT są dobrą okazją do zdradzenia kilku szczegółów na ten temat.

Komputer o wadze 2,55 kg, grubości zaledwie 25 mm i matrycy o przekątnej 15 cali, ma być sprzedawany w kilku wersjach różniących się wielkością dysku twardego oraz pojemnością baterii. Jak zapewnia Holger Schimdt, przedstawiciel Asus Computer GmbH, na 4-komorowej, mniejszej baterii notebook będzie mógł pracować około 4 godzin, natomiast na większej 8-komorowej, około 8 godzin.

Wszystkie modele będą oparte na najnowszej technologii Intel Centrino, o nazwie kodowej Sonoma. Technologia Centrino to połączenie procesora Pentium Mobile, chipsetu Alviso i modułu sieci bezprzewodowej 802.11g.

Komputery będą dostępne w kilku wersjach prędkości procesora począwszy od 1,73 GHz. Jak powiedział H. Schmidt: "Są to małe i lekkie notebooki, które oferują taką samą moc jak ich biurkowe odpowiedniki". Pojemność wyjściowa dysku twardego to 60 GB, w późniejszych wersjach będzie dostępny dysk 80 GB. Firma przewiduje zastosowanie dysku o pojemności 100 GB.

Przedstawiciele Asusa jak dotąd odmawiają podania informacji odnośnie ceny najlżejszego modelu oraz ostatecznej premiery komputera.


Zobacz również