Miksowanie klas w Burning Crusade

Kilka dni temu Blizzard podał do wiadomości, że pierwszy dodatek do World of WarCraft, o podtytule The Burning Crusade, wprowadzi rewolucyjne zmiany odnoszące się do unikatowych klas postaci Hordy i Przymierza.

Miksowanie klas w Burning Crusade

Paladyn z rasy Krwawych Elfów

Do tej pory obie strony miały wyłączność na jedną z klas. Siły Hordy oferowały Szamana, zaś Przymierze - Paladyna.

Sytuacja ma się zmienić wraz z premierą The Burning Crusade. Do świata gry wkroczą dwie nowe rasy - Krwawe Elfy oraz Draenei. Z historii obu z nich wynika, że studiowały obce swoim frakcjom dziedziny.

Miksowanie klas w Burning Crusade

Paladyn z rasy Krwawych Elfów

Z tego powodu, pierwsza z ras, stojąca po stronie Hordy, będzie w swych szeregach posiadać Paladynów. Druga, wspomagająca Przymierze, dzięki studiowaniu i zgłębianiu tajników pierwotnych sił, zasilona zostanie przez Szamanów.

Nowe postacie otrzymają zestawy zdolności podobne do już istniejących. Pojawią się jednak nowe, unikatowe umiejętności, bezpośrednio związane z historią danych frakcji.

Miksowanie klas w Burning Crusade

Przymierze kontra Horda. Szaman versus Paladyn.

Decyzja Blizzarda jest bardzo kontrowersyjna. Autorzy argumentują, że dzięki niej gra zyska nowych barw, a atrakcyjność trybu PvP znacznie wzrośnie. Przeciwnicy kontrargumentują, że całkowicie zniszczy to klimat rozgrywki. Mimo licznych protestów firma podtrzymuje swoje stanowisko - dowodem są opublikowane screeny postaci, przedstawiające nowych bohaterów.