Milenijny Monopol

Monopoly Tycoon - wirtualna wersja popularnej gry planszowej.

Firma Hasbro Interactive (wspierana przez fachowców z Deep Red) postanowiła stworzyć wirtualną wersję klasycznej gry planszowej - Monopoly. Uczestnicy gry dążą do wykupienia jak największej ilości miast, by móc następnie inwestować w znajdujące się na ich terenie nieruchomości.

Produkt nosi nazwę Monopoly Tycoon i wprowadza wiele innowacji w stosunku do tradycyjnej, planszowej wersji gry. Rozgrywka została przeniesiona w całkowicie trójwymiarowe środowisko. Teraz zamiast pola reprezentującego nazwę metropolii zobaczymy realistycznie wyglądającą aglomerację z mnóstwem budynków i gęstą siecią ulic. Bogata w drobne szczegóły grafika nawiązywać ma do architektonicznego stylu lat trzydziestych, dodatkowo po drogach poruszać się będą stare automobile, a chodniki zapełnią piesi. Odpowiednia ilość gotówki, pozwoli rozpocząć rozbudowę miasta (podobnie jak w Sim City 3000), z tą różnicą, że wątek ekonomiczny w Monopoly Tycoon nie jest aż tak skomplikowany.

Gra udostępni nam również rozbudowany tryb multiplayer, który obejmie także opcje internetowe (rozgrywki na serwerach Microsoft Network Gaming Zone). Według oficjalnych zapowiedzi, nowy produkt Hasbro Interactive ukaże się w wersji na PC już w październiku br.


Zobacz również