Miliard DVD

Według danych International Recording Media Association (IRMA), handlowej grupy reprezentującej światowych producentów dysków, liczba wyprodukowanych płyt DVD w ciągu roku osiągnie miliard sztuk.

Według danych International Recording Media Association (IRMA), handlowej grupy reprezentującej światowych producentów dysków, liczba wyprodukowanych płyt w ciągu roku osiągnie miliard sztuk. Zaledwie 2 miesiące po premierze formatu w 1997 roku, na rynku pojawiło się milion płyt. Pod koniec tego samego roku było ich już 12-krotnie więcej. W 2001 roku produkcja sięgnęła ok. 460 000 000. Według przewidywań IRMA, w roku bieżącym produkcja płyt wzrośnie o 120% w stosunku do roku ubiegłego, co daje w sumie ponad miliard. Dane te potwierdzają jedynie fakt, że DVD jest najszybciej rozwijającym się formatem w historii.

Prezes IRMA twierdzi, że wzrost ten spowodowany jest popularyzacją sprzętu do odtwarzania płyt, intensywną promocją, obniżką cen, jak również adaptacją DVD przez chociażby konsole do gier. Szczegółowe dane i analizy na temat rynku zostaną wkrótce opublikowane w 2002 Worldwide Optical Media Market Intelligence Report. W raporcie znajdą się dane dotyczące różnych formatów, m.in. DVD-Video, DVD-R/RW, CD-Audio, CD-R, SACD, MiniDisc i wielu innych.

Zobacz również:

  • Jak odtwarzać DVD na Windows 10 i Windows 11?