Miliard bez przewodów

Nadchodzi koniec ery korzystania z Internetu za pomocą komputerów stacjonarnych. Z danych szacunkowych wynika, iż za trzy lata ponad miliard osób będzie korzystać z bezprzewodowych urządzeń oferujących dostęp do Internetu.

Europejscy operatorzy telefonii komórkowej wkrótce rozpoczną testowanie rozwiązań umożliwiających posiadaczom nowoczesnych aparatów bezprzewodowych stałe połączenie z Internetem. Według niektórych analiz, w najbliższym czasie dużą popularność zyska idea zdalnego dokonywania transakcji bankowych przez sieć. "Komórki" nie będą już używane jedynie do odbioru poczty elektronicznej - urządzenia te staną się swego rodzaju kombinacją podręcznego notatnika, "agenta" biura podróży czy przenośnego sprzętu stereo.

W najbliższej przyszłości większość telefonów komórkowych powinna spełniać także funkcję urządzeń , co umożliwi wprowadzenie wielu niedostępnych do tej pory usług. W przyszłości np. restauracja, która w danym dniu nie miała zbyt dużej liczby klientów, postanawia zaoferować 30-proc. obniżkę cen na posiłki. Przesyła ona informacje do sieci, stąd trafiają one wprost na ekrany telefonów komórkowych użytkowników przebywających w pobliżu restauracji.

Więcej informacji: www.iconocast.com