Miliard dolarów wydanych na kryptowalutowych kartach Visa

Visa współpracuje z ponad 50 firmami kryptograficznymi, aby umożliwić klientom wydawanie walut cyfrowych. W pierwszej połowie tego roku na kryptowalutowych kartach wydano ponad miliard dolarów.

Miliard dolarów wydanych na kryptowalutowych kartach Visa

pexels.com

Visa ogłosiła w środę, że współpracuje już z ponad 50 firmami zajmującymi się kryptowalutami, w tym FTX i Coinbase. Ma to umożliwić klientom wydawanie i przeliczanie walut cyfrowych za pośrednictwem programu kartowego Binance. Partnerstwo ułatwi klientom konwersję i wydawanie walut cyfrowych u 70 milionów sprzedawców na całym świecie, nawet tych, którzy nie akceptują kryptowalut. Cuy Sheffield, szef ds. kryptowalut Visa powiedział serwisowi Business Insider:

Kupcy nie muszą niczego zmieniać. Transakcja Visa będzie taka sama jak w przypadku innych, ale na zapleczu aktywa kryptograficzne będą natychmiast konwertowane.

Wśród oferowanych funkcji użytkownicy mogą wydawać środki i jednocześnie zbierać kryptowaluty jako nagrodę. Tak jak w przypadku gromadzenia zwrotów za mile lotnicze, benzynę czy punkty hotelowe. W pierwszej połowie 2021 roku na kartach Visa wydano już ponad 1 miliard dolarów.

Zobacz także: Asystent Google nas podsłuchuje? Google odpowiada

Zobacz również:

  • Władze Salwadoru chwalą się ilością posiadanych Bitcoinów
  • Kryptowaluty - aktualne ceny [20.09.2021]

Źródło: businessinsider.com