Miliard dolarów zainwestowany w wirtualny świat od roku 2006

Ostatnie analizy wykazały, że od roku 2006 na tworzenie i udoskonalanie wirtualnych światów (takich jak np. Second Life) wydano ponad 1 miliard dolarów. Trudno oprzeć się stwierdzeniu, że to całkiem sporo jak na coś, co na dobrą sprawę... Nie istnieje.

Badania zostały przeprowadzone na zlecenie serwisu GamesIndustry.biz. Firma podała, że kwota jaką zainwestowano w wirtualne światy w ostatnim czasie przekroczyła 1 miliard dolarów (czyli około 700 milionów Euro). Cała analiza nie obejmuje oczywiście jedynie firm tworzących tego typu gry. Wliczono również koszta poniesione przez media, firmy reklamujące się w "innej rzeczywistości" oraz wszystko to, co można określić mianem nowych technologii.

Miliard dolarów zainwestowany w wirtualny świat od roku 2006

Przedstawiciele serwisu stwierdzili, że kwota jaką wyliczono zaskoczyła nawet ich. Co więcej, nie widzą oni aby tempo wzrostu wydatków w tym obszarze miało maleć. Wirtualny świat staje się coraz bardziej popularny. Co za tym idzie, przyciąga oraz większą rzeszę fanów oraz... reklamodawców. Ci bowiem stają się tam coraz bardziej aktywni.

Oczywistą wydaje się być konkluzja mówiąca o tym, że taki trend utrzyma się w następnych latach. Spowodowane jest to coraz większą obecnością nowych technologii w naszej rzeczywistości.

Z punktu widzenia gracza taka tendencja na pewno nie może martwić. Patrząc chociażby na zbliżające się premiery nie sposób nie zauważyć, że robi się coraz bardziej ciekawie.