Miliard komórek

Przedstawiciele fińskiego koncernu Nokia oświadczyli, że w 2002 r. liczba użytkowników telefonów komórkowych na całym świecie przekroczy miliard.

Przedstawiciele największego na świecie producenta telefonów komórkowych, firmy Nokia, oświadczyli, że, według ich prognoz, w pierwszej połowie 2002 r. liczba użytkowników "komórek" na całym świecie przekroczy miliard.

To już drugie w ciągu kilku dni oficjalne oświadczenie, wydane przez Nokię - kilka dni temu firma informowała o tym, że jej tegoroczne zyski będą prawdopodobnie niższe niż wcześniej planowano. "Nawet, jeśli prognozy pokazują, że nie sprzedamy w tym roku tylu telefonów, ile planowaliśmy, to i tak liczba użytkowników telefonów komórkowych na całym świecie przekroczy w pierwszej połowie przyszłego roku 1 miliard" - powiedziała przedstawicielka firmy Jorma Ollila.

Przedstawiciele Nokii uważają, że nawet obserwowany w tym roku spadek tempa sprzedaży telefonów komórkowych nie powinien w znaczący sposób wpłynąć na rozwój branży. Szansę na powrót okresu komórkowej prosperity upatrują w rozwoju bezprzewodowego dostępu do Internetu.


Zobacz również