Miliarderzy z Microsoftu

Dwutygodnik Forbes opublikował coroczną listę 400 najbogatszych Amerykanów. Zestawienie po raz kolejny otwiera Bill Gates, którego majątek szacowany jest na 43 mld USD. W pierwszej dziesiątce jest jeszcze dówch ludzi związanych z Redmond: Paul Allen (3 miejsce) z 21 mld USD oraz zamykający listę Steven Ballmer z 11,9 mld USD.

Prócz tego wśród 10 najbogatszych znalazł się jeszcze jeden człowiek związany z przemysłem informatycznym. Dziewiąty wśród krezusów jest Larry Ellison, założyciel i prezes Oracle’a, którego majątek szacowany jest na 15,2 mld USD.

W pierwszej 50-tce znaleźli się jeszcze Michael Dell (11 miejsce – majątek szacowany na 11,2 mld USD) oraz Gordon Moore, założyciel Intela (47 miejsce - 3 mld USD).

Bieda aż piszczy

Wszystkim miliarderom dał się we znaki ogólny kryzys, który dotknął branżę informatyczną. Majątek Billa Gatesa uszczuplał w porównaniu z ub.r. o ponad 15,7 mld USD, Paula Allena o 9,4 mld USD, Larry’ego Ellisona o 10,8 mld USD, zaś Stevena Ballmera o 4,7 mld USD. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym roku Fortuna będzie dla nich łaskawsza.