Milion do wymiany

Intel wymieni wszystkie płyty główne z wadliwie działającym chipsetem 820. Cała operacja będzie kosztowała kilkaset milionów dolarów.

Firma Intel ogłosiła, że wymieni płyty główne z chipsetem 820, w którym stwierdzono niewłaściwe działanie modułu obsługującego pamięć SDRAM. Wszyscy "poszkodowani" w wyniku błędu użytkownicy będą mogli otrzymać nową płytę główną z chipsetem 820 oraz pamięcią RDRAM, znacznie droższą od kości SDRAM. Klienci, którzy mają zestaw z uszkodzonym chipsetem, mogą kontaktować się ze swoimi dystrybutorami w sprawie wymiany.

"Pomijając całe zamieszanie, scenariusz wygląda obiecująco dla ludzi z systemami 820, którzy w istocie otrzymują darmowy upgrade pamięci SDRAM do znacznie szybszych i bez wątpienia kosztowniejszych układów RDRAM" - twierdzi Kevin Krewell, analityk z MicroDesign Resources.

Wymiana chipsetu i płyty kosztuje mniej niż 100 USD, ale układ RDRAM jest zdecydowanie droższy: 128 MB układ wykonany w opracowanej przez firmę Rambus technologii kosztuje ok. 600 USD. Rzecznik Intela Dan Francisco ocenia, że sprzedano niecały milion płyt głównych z uszkodzonym modułem obsługi pamięci, jednak nawet jeśli nie wszyscy z nabywców zgłoszą się do wymiany, to koszty całej operacji sięgną kilkuset milionów dolarów.


Zobacz również