Milion razy Dreamcast

Nowa konsola do gier firmy Sega bije rekordy popularności. Niedługo jednak Sony i Nintendo zaproponują klientom kolejne wersje swoich platform do gier.

Pomimo wielkiego zainteresowania zbliżającą się premierą Sony PlayStation 2, sprzedaż konkurencyjnej - Sega - wyniosła już 1 mln. Nowa 128-bitowa konsola nazywa się Dreamcast, a jej premiera rynkowa w USA miała miejsce niecałe dwa miesiące temu. Nowa konsola nie jest już tylko platformą do gier, oferuje także dostęp do Internetu i promowana jest jako domowy terminal internetowy.

Tak dobre wyniki sprzedaży były zaskoczeniem dla kierownictwa firmy. Początkowo urządzenie to nie cieszyło się dużym zainteresowaniem z powodu zbyt ubogiej oferty rynkowej. Brakowało nowych, atrakcyjnych tytułów gier dostępnych dla tej konsoli. Firma Sega sądzi, że ma duże szanse osiągnąć sprzedaż 2 mln konsol do marca przyszłego roku, a nawet 6 mln w roku następnym. W USA konsola kosztuje obecnie 199 USD.

"Milion sprzedanych jednostek to znak, że Sega Dreamcast nie jest już zwykłą platformą dla zwolenników gier. Klienci tego rynku potrzebują teraz czegoś więcej i tym właśnie jest nasz nowy produkt" - stwierdził Chris Gilbert, odpowiedzialny za sprzedaż w Sega of America.

Więcej informacji: www.news.com