Milion sprzedanych G1 do końca roku?

Firma HTC oznajmiła, że sprzedaż G1 (pierwszy telefon na systemie Google Android) jest tak dobra, iż do końca roku w rękach klientów powinno znaleźć się milion egzemplarzy urządzenia.

HTC przewidywało, że do końca tego roku sprzeda około 600 tysięcy telefonów G1. Teraz firma zwiększyła swoje oczekiwania - okazało się, że urządzenie jest na tyle popularne, iż powinno osiągnąć nawet prób miliona sprzedanych egzemplarzy.

Wyniki G1, choć na pewno dobre, wciąż jednak pozostają daleko w tyle za konkurencję ze strony Apple iPhone 3G czy RIM Blackberry. Wystarczy dodać, że Apple sprzedało w trzecim kwartale 2008 roku aż 7 milionów egzemplarzy iPhone'a.

G1 to pierwszy smartfon działający na otwartej platformie Google Android. Telefon posiada 3G oraz WiFi. Wyposażony jest także w pełną klawiaturę QWERTY, 3-megapixelowy aparat oraz miernik przyspieszeń, czyli przeciążeń G. Przeglądarka internetowa została zoptymalizowana specjalnie dla urządzenia i oferuje pełne możliwości przeglądania stron www (niektórzy twierdzą, że to Chrome w wersji "light"). G1 posiada także pełną wersję Gmail, Google Maps czy GTalk. Szczegółowy opis G1 znajdziecie w artykule "G1 - pierwszy telefon z systemem Google Android".