Milion sprzedanych Metal Gear Solid 4 w tydzień

Wystarczył tydzień, aby Metal Gear Solid 4 osiągnęło w Europie fantastyczny poziom miliona sprzedanych egzemplarzy. Tytuł przeznaczony na PS3 uwielbiają nie tylko gracze - zachwytów nad nim nie kryje również prasa branżowa.

Konami z dumą ogłosiło, że już milion egzemplarzy Metal Gear Solid 4 znikło z europejskich półek sklepowych. Aby uzyskać ten fantastyczny wynik, gra potrzebowała zaledwie tygodnia. Co więcej, producent podaje, że fani w bardzo szybkim tempie wykupują również edycję limitowaną dzieła.

Dyrektor marketingu w Konami, pan Martin Schneider, przyznał że Metal Gear Solid 4 posiada ogromny potencjał i jest w stanie osiągnąć wielki sukces. Tym bardziej cieszy fakt tak szybkiej i tak pozytywnej reakcji rynku.

Jednak producent gry nie zamierza na tym poprzestać. Schneider już teraz zapowiada wydanie kolejnych ulepszeń do gry. Mają być one dostępne za pośrednictwem Internetu.

Niestety ani Sony, ani Konami nie podały, jak sprzedaż MGS4 wpłynęła na sprzedaż konsoli PlayStation 3 w Europie. Dane te prawdopodobnie pojawią się w niedalekiej przyszłości, podobnie jak miało o miejsce w Japonii.