Milion za dowód

Wydawnictwo Znak zapowiada internetową premierą powieści detektywistycznej, której towarzyszy konkurs z nagrodą wysokości miliona dolarów.

Krakowska firma Znak poinformowała, iż będzie pierwszym polskim wydawnictwem, które w całości opublikuje w Internecie książkę nie wydaną do tej pory w formie tradycyjnej. Już jutro, 6 października o godzinie 9.00, na stronie www.znak.com.pl ukaże się pierwszy z pięciu odcinków nie publikowanej w Polsce powieści "Zabójcza Hipoteza" autorstwa Apostolosa Doxiadisa. Następne odcinki mają pojawiać się w kolejne październikowe poniedziałki.

Jak twierdzą wydawcy, będzie to niezwykle wciągająca powieść detektywistyczna o obsesyjnym poszukiwaniu prawdy, w której stawką jest ludzkie życie. Jej motywem przewodnim jest poszukiwanie rozwiązania jednego z największych problemów matematycznych - hipotezy Goldbacha. Zakłada ona, że każda liczba parzysta jest sumą dwóch liczb pierwszych. Brytyjski wydawca ufundował milion dolarów nagrody dla tego, kto udowodni opisaną w książce hipotezę.

Więcej informacji: www.znak.com.pl


Zobacz również