Milion za włamanie

W konkursie zorganizowanym przez kanadyjską firmę SaafNet osoba, która złamie zabezpieczenia Alpha Shield 2000, otrzyma milion dolarów.

Kanadyjska firma SaafNet ogłosiła konkurs, który polega na przedostaniu się przez wszystkie systemy zabezpieczeń jej produktu - Alpha Shield 2000. Osoba, której się to uda, otrzyma milion dolarów. Do współzawodnictwa hakerów dojdzie w lecie bieżącego roku.

Bruce Schneier uznawany za guru w dziedzinie łamania zabezpieczeń uważa, że nawet jeśli nikomu nie uda się złamać zabezpieczeń podczas konkursu to nie będzie to oznaczać, że produkt zapewnia stuprocentowe bezpieczeństwo.

Alpha Shield 2000 jest produktem skierowanym przede wszystkim do tych użytkowników Internetu, którzy korzystają z szerokopasmowego dostępu do sieci. Jest to mała skrzynka, do której podłącza się kabel internetowy. Jej zadanie polega na odłączaniu dostępu do sieci wtedy, kiedy użytkownik z niej nie korzysta. Według szefa firmy Vikashi Samiego, Alpha Shield 2000 ma być przede wszystkim alternatywą dla software'owych firewalli instalowanych na komputerze. Produkt trafi do sprzedaży po rozstrzygnięciu konkursu i uwzględnieniu przez producenta ewentualnych poprawek.


Zobacz również