Milionerzy w Onecie

Fani teleturnieju Milionerzy mogą od dziś spróbować szczęścia w internetowej wersji gry, która dostępna jest w portalu Onet.pl. Minął okres testowania serwisu, tym samym użytkownicy, korzystający dotychczas z wersji demonstracyjnej, mają szansę rozpocząć grę o prawdziwe pieniądze.

Dziś rusza serwishttp://Milionerzy.onet.pl, w którym goście, podobnie jak w teleturnieju prowadzonym przez Huberta Urbańskiego, mają za zadanie udzielić odpowiedzi na pytania (wybierając jedną poprawną odpowiedź spośród czterech dostępnych). Możliwe jest też skorzystanie z trzech "kół ratunkowych".

Aby zagrać, należy się zarejestrować, a następnie wykupić kod, płacąc kartą kredytową lub wysyłając SMSa. Jeden kod upoważnia do jednej gry. Internauta w momencie rozpoczynania rozgrywki proszony jest o wpisanie indywidualnego kodu. Jednorazowy zakup kodu SMS-em kosztuje 2,44 zł, przy zakupie 5 kodów koszt jednej gry wynosi 2,20 zł, natomiast kupując od razu 50 kodów przy pomocy karty kredytowej, koszt jednej gry spada do 1,30 zł.

Zadaniem gracza jest udzielenie prawidłowej odpowiedzi na jak najwięcej pytań w jak najkrótszym czasie, przy wykorzystaniu jak najmniejszej liczby kół ratunkowych. Na wybór właściwej odpowiedzi użytkownik ma 30 sekund (dla pytań na poziomach 1-10) lub 60 sekund (dla pytań na poziomach 11-15). Za każdą prawidłową odpowiedź przyznawane są punkty. Na liczbę zdobytych punktów wpływa również szybkość odpowiedzi.

W czasie gry można wykorzystać trzy koła ratunkowe: "50:50" – komputer usuwa dwie błędne odpowiedzi; "telefon do przyjaciela" – komputer dzwoni do wirtualnego przyjaciela, który sugeruje odpowiedź; "podpowiedź publiczności" – wirtualna publiczność głosuje na prawidłową odpowiedź. Internauta w każdej chwili może zrezygnować i przerwać grę, zachowując zgromadzone punkty. Jedna zła odpowiedź kończy grę.

Ostateczny wynik każdej gry jest zachowywany i zestawiany z wynikami innych graczy. Nagrody przyznawane są co tydzień i co miesiąc. W rankingu tygodniowym pod uwagę brany jest najlepszy wynik w pojedynczej grze. W rankingu miesięcznym liczy się suma punktów ze wszystkich gier, rozegranych przez użytkownika portalu w ciągu miesiąca. W każdym tygodniu można wygrać 2 000 złotych, a co miesiąc jest do wygrania 10 000 złotych. Grający stale mogą śledzić informacje o tym, komu tym razem dopisało szczęście lub sprawdzić prognozy, kto jest najbliższy zdobycia nagrody w danym tygodniu i głównej wygranej miesięcznej.

Zanim zdecydujemy się na wykupienie kodu, możliwe jest skorzystanie z bezpłatnej wersji demonstracyjnej. W zrealizowaniu internetowej wersji Milionerów pomagała portalowi firma Celador International.