Milionowy StarOffice

Pakiet biurowy firmy Star Division darmową alternatywą dla oprogramowania Microsoftu.

Firma Sun Microsystems oświadczyła, że w przeciągu dwóch miesięcy od chwili udostępnienia w Internecie oprogramowania Star Office, pakiet ten pobrany został już ponad milion razy. Sun, który na początku września przejął firmę Star Division, stał się właścicielem praw do pakietu Star Office i od tej pory udostępnia je bezpłatnie. Oprogramowanie to składa się edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, programu do prezentacji, obróbki grafiki oraz paru pomniejszych aplikacji pomocniczych. Można je zainstalować zarówno na firmowym systemie Sun'a - Solaris, jak i szeregu innych takich jak Windows 95/98/NT, OS/2 i Linux.

Star Office prawdopodobnie nieprędko wyprze z rynku pakiet Office Microsoftu, ale zyskuje na rynku coraz większą popularność. Dostępne jest już angielska, niemiecka, francuska, hiszpańska, szwedzka, duńska oraz włoska wersja tego oprogramowania a niedługo można spodziewać się produktu w wersji polskiej.

Sun zamierza wkrótce udostępnić StarOffice w wersji online, na podobnej zasadzie jakiej ma to czynić Microsoft czy też inni producenci . Przedsięwzięcie będzie nazywało się StarPortal a jego komercyjna wersja pojawi się na wiosnę przyszłego roku.

Więcej informacji: www.sun.com.pl