Miły gest ze strony LG. Koreański producent aktualizuje kultowy smartfon G5 z 2016 roku

Jeśli jesteście jeszcze posiadaczami pierwszego modułowego smartfonu LG G5 to mamy dla was dobrą wiadomość. Producent rozpoczął aktualizowanie tych urządzeń do Androida 8.0 Oreo. Warto przypomnieć, że pochodzący z 2016 roku telefon wchodził na rynek z Androidem 6.0.1 Marshmallow. I obecna aktualizacja będzie raczej ostatnią, jakiej doczeka się ten model.

LG G5

LG G5 dał się zapamiętać głównie ze względu na swoją modułową budowę. Do smartfonu można było zamontować większą baterię, a także moduł fotograficzny. Modułowa konstrukcja okazała się jednak na tyle kłopotliwa w użytkowaniu, że Koreańczycy nie zdecydowali się na kontynuację koncepcji w następnym modelu. Do tej pory jedynie Motorola opracowała skuteczny system korzystania z modułów (magnetyczne MotoMods).

Za sprawą niedawnego powołania do życia centrum zajmującego się aktualizacjami oprogramowania LG ogłosiło powszechną dostępność Androida 8.0 Oreo dla wysłużonego już modelu G5 z 2016 roku. Co ważniejsze, aktualizacja dotarła również do Polski i jest powoli dystrybuowana wśród użytkowników. Jeśli posiadacie ten smartfon u operatora, być może będziecie zmuszeni jeszcze nieco na odświeżenie poczekać.

To dość rzadkie, aby producenci smartfonów udostępniali aktualizację dla starszych modeli. Jednym z niewielu chlubnych wyjątków w tym zakresie okazuje się Nokia, która za sprawą bliskiej współpracy z Google może cały proces nieco usprawnić i przyspieszyć. Brak aktualizacji sprawia, że konsumenci (chcąc i nie chcąc) sięgają częściej po nowe modele, porzucając dotychczasowe.