MindWave - gry wideo sterowane myślami już na rynku

W Australii stworzono grę, w którą dzieci mogą grać nie za pomocą pada czy myszki, lecz za pomocą myśli, a dokładnie fal mózgowych. Urządzenie, które na to pozwala nazywa się MindWave.

MindWave

Skoro skonstruowano maszynę pozwalającą przewidywać przyszłych przestępców jak w Raporcie mniejszości (FAST), zbudowano lewitujące lampy oraz stworzono węglowe nanorurki zapewniające niewidzialność, to teraz czas na sterowanie myślami.

Sterowanie myślami pomoże w leczeniu ADHD?

Focus Pocus to gra stworzona przez doktora Stuarta Johnstone’a z firmy Neurosky z Australii. Wykorzystuje ona odczytujący fale mózgowe specjalny headset MindWave, który pomaga dzieciom w wieku 7-13 lat poprawiać pamięć i koncentrację. Co ciekawe, gra może okazać się pomocna w leczeniu dzieci z ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder)

MindWave - jak to działa?

Jak to działa? Gracze zakładają headset MindWave, który łączy się bezprzewodowo z komputerem i używając elektroencefalografu (EEG) odczytuje aktywność elektryczną w przedniej części kory mózgowej gracza, gdzie znajduje się ośrodek abstrakcyjnego myślenia (emocje, stany psychiczne i koncentracja). MindWave używa jednego czujnika na czole i dwóch czujników na uszach.

Gra sterowana myślami już na rynku

Focus Pocus i headset MindWave kosztują razem 249 USD. Gra dostępna jest obecnie tylko na komputerach PC.

Rewolucja w interfejsie - mamy dotyk, przyszłość to myśli?

Sterowanie myślami zbliża się do nas wielkimi krokami. MindWave to dopiero początek. Obecnie porzucamy myszki i klawiatury i przechodzimy na sterowanie dotykowe. Czy następna rewolucją w interfejsie będzie sterowanie myślami? Patrząc na postęp w tej dziedzinie, wydaje się to bardzo prawdopodobne. Pytanie tylko kiedy to wreszcie nastąpi?