Mindflex Duel - domowy pojedynek na mistrza Jedi

Nietypowa gra Mindflex właśnie zyskała nową odmianę. Wersja Duel umożliwia rywalizowanie pomiędzy dwoma graczami wykorzystując jedynie siłę swoich fal mózgowych.

Mindflex Duel to jedna z ciekawszych gier zaprezentowanych podczas tegorocznych targów CES. Jest to dwuosobowa wersja Mindflex, który oryginalnie ukazał się na rynku w 2009 roku.

Mindflex Duel pozwala sprawdzić jak dobrze radzi sobie nasz umysł z przekazywaniem informacji za pośrednictwem sygnału EEG. Dwóch graczy zakłada specjalne opaski oraz czujniki i staje do rywalizacji rodem z Gwiezdych Wojen.

Gracz, którego fale mózgowe będą intensywniejsze i będzie je lepiej kontrolować wygrywa. W Mindflex Duel użytkownicy mogą także rozmieścić specjalne przeszkody na polu gry. Wtedy prócz przesuwania lekkiej kulki, będzie od nich wymagana m.in. zdolność jej unoszenia na odpowiednią wysokość.

Mindflex Duel pojawi się w sprzedaży latem tego roku. Urządzenie na rynku amerykańskim będzie kosztować 99 dolarów. Już teraz można je zamawiać m.in. za pośrednictwem sklepu Amazon. Czy warto ją nabyć można się przekonać oglądając materiał filmowy neurogadget.com.