Minecraft 1.5 już dostępny

Minecraft w wersji 1.5 został już udostępniony wszystkim fanom tej produkcji. Najnowsza poprawka wnosi do świata gry wiele zmian, ciekawe efekty specjalne i... zresztą zobaczcie sami.

Minecraft 1.5 w znaczącym stopniu modyfikuje świat gry. Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie wizualizacji zjawisk atmosferycznych. Od tej pory możemy więc podziwiać padający śnieg, ulewny deszcze czy też efektowne błyskawice. Warunki atmosferyczne zmieniają się niezwykle dynamicznie, co znacznie urozmaica spokojny dotąd świat Minecrafta.

Minecraft beta 1.5 wprowadza także bardzo prosty dostęp do wielu statystyk (liczba rozegranych partii czy też odwiedzonych światów). Na uwagę zasługują także osiągnięcia przygotowane przez producenta, które od teraz możemy "kolekcjonować" w tym wirtualnym świecie. Warto zaznaczyć, że twórca Minecrafta już teraz zapowiedział, że kolejne achievementy pojawią się w grze wraz z kolejnymi łatkami.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić Minecrafta? [Aktualizacja 28.07.2021]
  • Recenzja: WoW patch 9.1 – Czy "Okowy dominacji" to najlepszy moment na powrót do gry? [Recenzja]

Zapraszamy do pobrania Minecraft (PC) beta, Minecraft (Mac OS X) beta oraz Minecraft (Linux) beta.

Przypomnijmy, że oficjalna premiera gry Minecraft została zaplanowana na 11 listopada tego roku. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia filmu ukazującego zmiany jakie zostały wprowadzone w Minecraft 1.5: