Minecraft Dungeons - kooperacyjna produkcja na nowym zwiastunie

Studio Mojang zaprezentowało najnowszy zwiastun spin-offu Minecrafta – Minecraft: Dungeons.

Jeśli wydawało wam się, że moda na Minecrafta przeminęła, to jesteście w sporym błędzie. Zabawa klockami wciąż bawi miliony użytkowników, a Microsoft oraz studio Mojang mają co najmniej kilka pomysłów na rozwinięcie popularnej marki.

Nie tylko ciągłe aktualizacje Minecrafta, ale również nowe produkcje inspirowane "klockowym" uniwersum są w planach studia Mojang. Na początek otrzymamy Minecraft Earth, czyli mobilną produkcję z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości. Nieco później do sprzedaży trafi Minecraft: Dungeons, które właśnie otrzymało nowy zwiastun przybliżający nam fabułę gry.

Minecraft: Dungeons w odróżnieniu od pierwowzoru skupiać się będzie na akcji. Produkcja inspirowana jest klasycznymi grami RPG i tzw. dungeon crawlerami. W grze wcielmy się w poszukiwaczy przygód, którzy w czteroosobowych drużynach eksplorować będą lochy wypełnione pułapkami i przeciwnikami. Kooperacja w ramach Minecraft: Dungeons będzie możliwa zarówno za pośrednictwem sieci, jak i podzielonego ekranu.

Minecraft: Dungeons zadebiutuje wiosną przyszłego roku na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC.