Minecraft Earth - beta obejmuje już całe USA

Od dzisiaj mieszkańcy całych Stanów Zjednoczonych mogą łączyć świat rzeczywisty z Minceraftem. A mówiąc dokładniej - otrzymali dostęp do edycji preview Minecraft Earth.

Microsoft dał dostęp do Minecraft Earthzarówno dla użytkowników iOS, jak i Androida. Choć nie jest to jeszcze finalna edycja, pozwala eksplorować rozszerzoną rzeczywistość - czyli nasz świat, w którym pojawiły elementy z przeboju Mojang. Poinformowano o tym na Twitterze, a następnie nastąpiły setki pobrań z oficjalnej witryny gry. Jak to wygląda w praktyce? Za pomocą swojego smartfona można obserwować świat, zbierać porozrzucane w nim bloki oraz inne przedmioty, których następnie można używać do tworzenia własnych konstrukcji. Miejsce budowy to wyznaczony obszar - musi być płaski. Jak na razie czekamy na wieści, jak wielkie obiekty można tworzyć.

Minecraft Earth - beta obejmuje już całe USA

Choć jest to wersja preview Minecraft Earth, pierwsze doniesienie mówią, że tytuł działa płynnie. Nie ma problemu z pobraniem i uruchomieniem produkcji, wyborem awatara, ani też płynnością zabawy. Wymagania sprzętowe są takie same, jak dla reszty świata - smartfon z systemem Android 7 lub wyższym lub iPhone z iOS 10 lub wyższy. Potrzebne jest także konto Microsoft lub Xbox Live. Niestety, nie podano, kiedy będzie można cieszyć się grą w Europie.