Minecraft Earth: data premiery, wersje beta, trailery, gameplay [13.11.2019]

Minecraft Earth zadebiutuje w tym roku na systemach iOS i Android. Czy powtórzy sukces Pokemon GO i będzie rywalizować z Harry Potter: Wizards Unite? Oto wszystko, co wiemy na temat tej produkcji.


Minecraft Earth - co wiemy o grze?

Minecraft Earth nie będzie produkcją, w którą zagrasz, siedząc na kanapie. Eksplorując teren, będziesz odkrywać różne postacie, a "dotykalne" elementy wypełnią ekran. Trzeba będzie je zbierać, aby tworzyć i zaludniać świat. Oczywiście wszystko utrzymane w stylu graficznym klasycznego Mincerafta.

Minecraft Earth - data premiery

Microsoft zapowiedział, że wersja beta Minecraft Earth ukaże się tego lata, ale nie sprecyzował, w jakich rejonach świata będzie dostępna. Natomiast premiera globalna nastąpi później w tym roku. Na starcie produkcja skupi się na pięciu miastach - cztery z nich na terytorium Stanów Zjednoczonych. A piąte? Trudno jak na razie powiedzieć - można obstawiać Londyn, Paryż lub inne duże miasto w Europie.

Minecraft Earth - wczesny dostęp

28 września została ogłoszona możliwość udziału w testach wczesnej wersji Minecraft Earth. Mogą się do niej zapisywać wyłącznie pełnoletni użytkownicy smartfonów z systemami Android 7 oraz iOS10. Aby do niego przystąpić, należy zapisać się na tej stronie.

Minecraft Earth: data premiery, wersje beta, trailery, gameplay [13.11.2019]

Minecraft Earth - jakie platformy?

Minecraft Earth zadebiutuje od razu na iOS i Androidzie. W przypadku iOS wymagana będzie wersja 10 lub wyższa, w przypadku Androida - 7 lub wyższa.

Minecraft Earth - trailery

Debiutancki trailer wygląda niezwykle obiecująco i zapowiada mnóstwo dobrej zabawy.

Kolejny trailer zwiastuje wersję beta gry:

Trzeci pokazany został z okazji MineCon:

Czwarty zwiastun Minceraft Earth pokazano na początku listopada

Minecraft Earth - czego się spodziewać?

Za wcześnie, aby powiedzieć, na czym będzie polegać zabawa - nie widzieliśmy rozgrywki w praktyce - ale Microsoft podał kilka informacji, które z pewnością zainteresują graczy mobilnych. Dzięki zastosowaniu technologii AR, otoczenie wypełnią charakterystyczne dla gry bloczki, skrzynie i moby - nazwane Tappables. Bloczki będzie można zbierać, a następnie za ich pomocą tworzyć różnego rodzaju elementy, które następnie można będzie umieszczać w wolnej przestrzeni. Na znanych sobie ulicach będzie można spotkać szkielety, creepery, zobaczyć pikselowe drzewa, a także diamenty wydobyte z podziemnych kopalń. Podczas eksploracji otoczenia gracz będzie zyskiwać doświadczenie i kolejne poziomy, które pomogą mu w rozwijaniu kariery. Tyle wiemy - ale jak na razie bez szczegółów. Ma być w każdym razie progresja.

Wiemy także, że pojawią się nowe moby - dedykowane wyłącznie Minecraft Earth. Gracz będzie mógł nimi kierować, a nawet zabierać ze sobą w podróż, a także wykorzystywać to zaludniania własnych budynków. Same obiekty będą częściowo trwałe dzięki zastosowaniu Płyt Budowlanych (Build Plates), dlatego gdy np. znajdziesz się (realnie) w innym mieście, możesz zobaczyć tam obiekty stworzone przez pozostałych graczy nawet kilka miesięcy wcześniej.

Podobnie jak Pokemon GO i nadchodzący Harry Potter: Wizards Unite, także i ten tytuł będzie posiadać elementy społecznościowe. Microsoft doniósł, że gra będzie "zoptymalizowana pod zabawę multiplayer" i każdy, kto zainstaluje aplikację na swoim smartfonie, będzie mógł dołączyć do sesji.

We wrześniu podano, że do zabawy dojdą wydarzenia globalne.

Minecraft Earth - cena

Do popularności Minecraft Earth z pewnością przyczyni się fakt, że będzie to produkcja całkowicie darmowa, bez systemu mikrotransakcji i podobnych rozwiązań.

Tekst będzie aktualizowany w miarę pojawiania się kolejnych informacji na temat Minecraft Earth.

Minecraft Earth - wersje beta

0.4.2 (11 X 2019) - ukazała się wersja Minecraft Earth beta 0.4.2. Przynosi możliwość tworzenia własnych przedmiotów (crafting), a wraz z tym pojawiły się receptury. Czas tworzenia przedmiotu wynosi od 30 sekund (produkcja deski) do kilku godzin (diamentowy kilof). Nowością są specjalne diamenty, będące walutą w grze i umożliwiające przyśpieszenie procesu). Można je znaleźć w trakcie eksploracji otoczenia lub zakupić za prawdziwe pieniądze. Co ciekawe, raz już się pojawiły - w pierwszych wersjach Minecrafta. Zostały usunięte w edycji 1.3

Minecraft Earth: data premiery, wersje beta, trailery, gameplay [13.11.2019]

AKTUALIZACJA 07.11.2019

Minecraft Earth Early Access został udostępniony w kolejnych krajach: Wielka Brytania, Kanada, Korea Południowa, Filipiny, Szwecja, Meksyk, Australia, Nowa Zelandia, Islandia. Kolejne kraje mają dość do tej listy "w ciągu kilku następnych tygodni".

AKTUALIZACJA 13.11.2019

Wersja preview obejmuje całe USA.