Minecraft: Gear VR Edition wydany. Zanurz się w wirtualną rzeczywistość

Minecraft: Gear VR Edition to najnowsza propozycja Oculus Store skierowana do osób kochających grę Minecraft i posiadających gogle wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR.

W Oculus Store pojawiła się miła niespodzianka dla wielbicieli gry Minecraft. Chodzi o wersję gry o nazwie Gear VR Edition, która przygotowana została z myślą o zapewnieniu nowych doznań dzięki wirtualnej rzeczywistości. Gra Minecraft: Gear VR Edition przeznaczona jest dla Samsung Gear VR, co oznacza, że mogą z niej skorzystać jedynie osoby posiadający smartfon kompatybilny z tymi goglami. Obecnie są to modele Galaxy S7 edge, Galaxy S7, Galaxy S6 edge+, Galaxy S6 edge i Galaxy S6.

Minecraft Minecraft: Gear VR Edition oferuje wszystkie funkcje znane z wersji "Pocket Edition". Gracze, którzy mieli już okazję pobawić się nową wersją gry mówią o "zupełnie innych doznaniach". Po części jest to zasługa pracującego dla Oculusa Johna Carmacka, twórcy Dooma i Quake'a.

Dobra decyzja Samsunga

Udostępnienie gry Minecraft: Gear VR Edition potwierdza, że postawienie na współpracę z firmą Oculus przy tworzeniu mobilnych gogli VR było bardzo dobrym posunięciem ze strony Samsunga. Dzięki temu użytkownicy gadżetu powinni cieszyć się z szybko rozrastającej się bazy tytułów VR.

Minecraft: Gear VR Edition wymaga ok 110 MB przestrzeni w pamięci smartfona Galaxy. Cena: 6,99 USD.

Więcej o grze Minecraft VR, która ma być także oczywiście udostępniona w wersji dla gogli Oculis Rift, przeczytacie na stronie beta.minecraft.net.