Minecraft: Pocket Edition ze wsparciem Windows 10 i trybu multiplayer

Minecraft: Pocket Edition doczekało się sporej aktualizacji. Jedną z najważniejszych zmian jest możliwość zabawy w trybie multiplayer osób korzystających ze smartfonów, komputerów i tabletów z systemami Android, iOS, Windows Phone i Windows 10.

Minecraft: Pocket Edition doczekał się właśnie bezpłatnej aktualizacji. Należąca do Microsoftu firma Mojang informuje, że od wersji 0.12.1 będzie możliwa multiplatformowa rozgrywka multiplayer pomiędzy graczami korzystającymi z urządzeń z systemami Android, iOS, Windows Phone i Windows 10.

Do wspólnej zabawy w Minecrafta nie potrzeba żadnych specjalnych ustawień. Wystarczy, by wszyscy gracze byli połączeni do tej samej sieci Wi-Fi. Rozgrywkę rozpoczyna jeden z graczy po stworzeniu nowego świata lub po wejściu do istniejącego. Reszta osób może wtedy w prosty sposób do niego dołączyć.

Zobacz również:

  • Ktoś zbudował w Minecrafcie działający komputer, na którym możesz pograć w... Minecrafta
  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [29.03.2023]
Minecraft: Pocket Edition ze wsparciem Windows 10 i trybu multiplayer

Minecraft Pocket Edition z aktualizacją

W zabawie może brać udział do pięciu osób jednocześnie, a grę rozpocząć może każdy z graczy niezależnie od platformy - hostować rozgrywkę można z telefonu, tabletu lub komputera. Trzeba jednak pamiętać, że gra zakończy się, gdy osoba tworząca świat wyłączy swoją grę lub wyczerpie jej się bateria w urządzeniu mobilnym.

Nowa aktualizacja Minecraft: Pocket Edition oprócz możliwości gry multiplayer z osobami korzystającymi z Windows 10 i Minecrafta w wersji beta przynosi też kilka innych nowości. Pojawi się wsparcie dla wymiaru Nether oraz postaci takich jak Ghast czy Pigman. Poprawiono też efekty pogodowe oraz usprawniono sterowanie ekranem dotykowym i wsparcie dla kontrolerów.