Minecraft: aktualizacja Caves & Cliffs już dostępna

Długo wyczekiwana aktualizacja zagościła w grze. Wydawca zdecydował się wprowadzić zmiany w dwóch rzutach - ten jest pierwszy.

Caves & Cliffs to duża aktualizacja, która da jeszcze więcej zabawy miłośnikom gry Minecraft - i tym młodszym, i tym starszym. Już zapowiedziano, że druga jej część pojawi się w tym roku, niestety - bez precyzowania konkretnej daty. W poniższym, bardzo zabawnym trailerze, możecie zobaczyć nowego moba - kozła. Ale nie jest to jedyny nowy mieszkaniec pikselowego świata - oprócz niego pojawili się także glow squid oraz axolotl.

Moby mobami, ale oprócz tego wprowadzono ponad 90 nowych bloków, a także możliwość tworzenia nowych przedmiotów, które pozwolą na znaczne podniesienie komfortu życia w stworzonym świecie. Mamy na liście między innymi lornetkę, kociołek lawy, śnieżny puder - pełna lista zmian znajduje się tutaj. Z innych nowości warto wymienić zmiany w samej mechanice - wózki i pojazdy szynowe działają od teraz również pod wodą, miedź wietrzeje wraz z upływem czasu, a podziemne struktury ulegają zmianie.

Zobacz również:

  • Minecraft w 4K? Wygląda rewelacyjnie!
  • Minecraft: jak się teleportować?

Aktualizacja powinna pobrać się automatycznie przy uruchamianiu gry - spróbuj już dzisiaj i zobacz, jakie nowości przygotowano.

Źródło: MS Power User