Minecraft na DS - na razie nieoficjalnie

Minecraft podbił już rynek PC, teraz czas na kolejne platformy. Co ciekawe, po Xperii Play oraz konsoli Xbox 360, produkcja ta trafiła także na Nintendo DS. Na razie oczywiście nieoficjalnie.

Całkiem niedawno informowaliśmy o planach wydania gry Minecraft na konsolę Xbox 360 oraz telefon Xperia Play. Teraz okazuje się, że tytuł ten zawitał na kolejną platformę - Nintendo DS.

Port został wykonany nieoficjalnie przez programistę - zapaleńca o ksywce "smealum". Minecraft na Nintendo DS działa jednak w dość ograniczonej funkcjonalności - nie można bowiem zapisywać stanu rozgrywki. Obsługiwana jest także jedynie klasyczna wersja gry.

Zobacz również:

  • Minecraft: Caves & Cliffs: Part II. Mnóstwo zmian na lepsze
  • Najlepsze gry do wspólnej zabawy na Nintendo Switch

Co ciekawe, doskonale działają takie funkcje jak budowanie oraz modyfikowanie terenu. Minecraft na Nintendo DS obsługuje także mapy wielkości 1024 x 1024. Zobaczcie zresztą sami:

Jeśli macie ochotę chwilę w niego pograć, zapraszam do pobrania odpowiedniego pliku.

Nie da się ukryć, że ilość brakujących elementów w Minecraft na DS jest jeszcze spora, ale warto zauważyć że jest to całkowicie prywatna i niezależna inicjatywa. Brawa za efekt końcowy, bo jest naprawdę imponujący i... oby tak dalej.