Minecraft na Xbox 360 - Noth zdradza kolejne szczegóły

Minecraft już przyszłej zimy pojawi się na platformie Xbox 360. Wiadomo, że wersja konsolowa różnić się będzie od oryginału. W jednym ze swoich niedawnych wywiadów, Notch opisał dokładnie na czym polegać będą owe zmiany.

W rozmowie z dziennikarzami serwisu IGN, Markus Persson (twórca fenomenalnej gry Minecraft) przyznał, że konsolowa wersja jego gry musi się różnić od tej pecetowej. W głównej mierze chodzi o zmiany w systemie tworzenia różnych przedmiotów czyli tzw. crafting.

Notch w dalszym ciągu zastanawia się także nad dodaniem wsparcia dla Kinecta. Problem w tym, że autor Minecrafta chciałby, aby korzystanie z tego kontrolera było nieco bardziej zabawne niż ciągłe machanie rękami w celu niszczenia poszczególnych elementów otoczenia.

Zobacz również:

  • Minecraft: Caves & Cliffs: Part II. Mnóstwo zmian na lepsze
  • Ponad 70 nowych gier na Xbox w ramach wstecznej kompatybilności
  • Pół miliona graczy odeszło z New World. Co się dzieje z grą od Amazonu?

Co ciekawe, Markus Notch Persson przyznał także, że sam pomysł przeniesienia Minecrafta na platformę Xbox 360 był dla niego zaskoczeniem.

"Gdybym od początku chciał, aby Minecraft trafił na konsole to z pewnością nie napisałbym go w języku Java. Decyzję o porcie na Xboksa podjąłem po wysłuchaniu opinii samych graczy, którzy opowiadali się za wieloplatformowością". - stwierdził autor popularnego hitu.

Minecraft na Xbox 360 - Noth zdradza kolejne szczegóły

Minecraft - jak będzie wyglądać na Xbox 360?

Warto zaznaczyć, że niewykluczone są wersje Minecrafta na kolejne platformy. Notch przyznał, że producenci innych urządzeń kontaktowali się już z nim w sprawie ewentualnych portów (przypomnijmy, że o wersji Minecrafta na Xperię Play pisaliśmy już jakiś czas temu).

Póki co, pozostaje nam jednak czekać na wersję Minecrafta na Xbox 360, która pojawi się w najbliższą zimę. Premiera wersji pecetowej przewidziana jest natomiast na listopad.