Minecraft patch 1.6 w przygotowaniu

Dla tych co już ochłonęli po zmianach wprowadzonych w łatce 1.5, twórca Minecrafta przygotowuje kolejną niespodziankę - poprawkę oznaczoną numerem 1.6. Póki co, nie jest znana dokładna data premiery tego uaktualnienia.

Markus 'Notch' Persson poinformował na swoim oficjalnym blogu o rozpoczęciu prac nad poprawką 1.6 do gry Minecraft. W głównej mierze naprawiać ma ona wiele pomniejszych błędów jakie zostały zgłoszone do tej pory przez społeczność graczy. Lista bugów jest dość długa, z tej też przyczyny data premiery patcha nie jest na razie znana.

Minecraft patch 1.6 wprowadzi także do gry jedną dodatkową funkcję - mapy. Ich zasadniczym celem jest dokumentowanie postępu jaki osiągamy w grze. Póki co, autorowi udało się je uruchomić jedynie w trybie jednoosobowym (nie są one jeszcze dostępne dla graczy). Docelowo mają one być dostępne także w multiplayer w liczbie 65536 sztuk na jeden świat.

Zobacz również:

  • Windows 10 - nadchodzi poprawka naprawiająca problemy z wydajnością
  • Nowa aktualizacja systemu Windows 10 - co nowego?

Minecraft rozwija się więc niezwykle dynamicznie. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie fani tej produkcji mogli cieszyć się wieloma nowymi opcjami związanymi z patchem 1.5. Pojawiły się także informacje o zmianach jakie mają graczom ułatwić tworzenie modów do gry.