Minecraft patch 1.8 - znamy kolejne szczegóły

Minecraft to fenomenalna gra sieciowa, która na bieżąco wzbogacana jest o kolejne, ciekawe dodatki. Co szykuje nam autor tej produkcji w Minecraft Patch 1.8?

Minecraft już niebawem ma zostać wzbogacony o tzw. "Adventure Update", który w znacznym stopniu zmieni i uatrakcyjni rozgrywkę.

Niestety opcja ta nie będzie wprowadzona w najbliższym patchu oznaczonym numerem 1.7, a dopiero w Minecraft Patch 1.8. Notch, autor produkcji, zdradził jednak ostatnio kilka innych szczegółów dotyczących tego uaktualnienia.

Oprócz większych możliwości eksploracji otoczenia, o której Notch wspominał już jakiś czas temu, w Minecraft Patch 1.8 dodany ma zostać przynajmniej jeden nowy rodzaj przeciwnika. Nie zabraknie także zmodyfikowanej mechaniki walki, zupełnie nowego ukształtowania terenu, ulepszonego silnika graficznego oraz wiosek zamieszkiwanych przez NPC.

Minecraft patch 1.8 - znamy kolejne szczegóły

Minecraft Patch 1.8 - kolejna łatka, kolejne zmiany

Co dalej? Na oficjalnym blogu można także znaleźć informacje o systemie levelowania postaci (oraz wprowadzeniu punktów doświadczenia). Czekamy z niecierpliwością.

Przypominamy, że premiera Minecraft ma nastąpić w listopadzie. Pomimo, że tytuł ten nie ukazał się jeszcze oficjalnie to zarobił już dla swoich twórców ponad 20 milionów euro. Po wprowadzeniu wszystkich wspomnianych wyżej poprawek możemy przypuszczać, że wpływy te jeszcze bardziej wzrosną.