Minecraft - pierwszy zjazd fanów gry nastąpi już w listopadzie?

Twórca gry Minecraft planuje pierwszy zlot fanów tej gry już w listopadzie. Ma on być związany z premierą tego tytułu. Czy mielibyście ochotę na bliższe poznanie społeczności tego spektakularnego hitu?

Na oficjalnym blogu twórcy gry Minecraft, Markusa 'Notch' Perssona, pojawiła się informacja o planowanym pierwszym zlocie fanów gry. Miałby on być związany z premierą tej produkcji, która ma nastąpić w listopadzie.

Impreza miałaby się odbyć 11.11.2011 w Las Vegas, co może być raczej dość dużą przeszkodą dla polskich fanów Minecrafta. Co więcej, bilet wstępu na zlot kosztować by miał 90 dolarów.

W cenę nie jest oczywiście wliczony nocleg oraz wyżywienie, co Wy na to? Jeśli chcecie wyrazić swoje zdanie zapraszamy na oficjalnego bloga Markusa 'Notch' Perssona, gdzie można oddać swój głos w ankiecie. Warto podkreślić, że do tej pory za przyjazdem na zjazd Minecrafta opowiedziało się już ponad 16 tysięcy graczy. Kolejne 25 tysięcy zaznaczyło opcję "Być może".

Nie ulega wątpliwości, że Minecraft jest fenomenem. Gra sprzedała się już w ponad dwóch milionach egzemplarzy, choć jest jeszcze w fazie beta. Jak już wspominałem wcześniej, produkcja trafi do sprzedaży dopiero 11 listopada. Zorganizowanie zlotu fanów na premierę pierwszej części gry, byłoby z pewnością wyczynem godnym uznania.