Minecraft: premiera już w listopadzie

Minecraft to gra komputerowa, która stała się przebojem jeszcze w fazie alpha. Do kwietnia tego roku produkcję tę zakupiło blisko 2 miliony graczy. Teraz znamy w końcu datę oficjalnej premiery. Produkcja ukaże się już w listopadzie 2011 roku.

Informowaliśmy wczoraj o bardzo Minecraft">dobrych wynikach sprzedaży gry Minecraft. Tytuł ten, pomimo iż ciągle znajduje się w fazie beta, zarobił już blisko 23 miliony euro. Teraz nareszcie poznaliśmy oficjalną datę premiery dzieła - jest nią 11 listopada 2011 roku. Jak poinformował producent, dzień ten został wybrany z uwagi na to, iż mają wtedy miejsce premiery również innych ciekawych produkcji, w tym Skyrim.

Minecraft to ciekawa gra stworzona przez niezależnego twórcę. Zadaniem gracza jest wznoszenie budowli ze specjalnych kostek i odpowiednie używanie przedmiotów w taki sposób, by móc się przemieszczać oraz bronić przed szwędającymi się tu i ówdzie przeciwnikami. W Minecraft zastosowano niezwykle proste elementy graficzne, jednak tytuł ten zdecydowanie nadrabia grywalnością i przyciąga na długie godziny.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do pobrania najnowszej wersji gry Minecraft.