Minecraft: twórcy będą wspierać tworzenie modów

Minecraft będzie mógł być modyfikowany przez samych graczy przy pomocy zewnętrznych aplikacji (modów)? Wiele wskazuje na to, że tak. Poinformował o tym sam twórca gry we wpisie na swoim oficjalnym blogu.

Fani Minecrafta, którzy chcieliby wprowadzić do tej produkcji kilka swoich pomysłów, już niedługo będą mogli to zrobić. Przynajmniej tak wynika z ostatnich wpisów na oficjalnym blogu autora, Markusa 'Notch' Perssona.

Tworzenie modów do Minecrafta wymagać będzie od potencjalnych autorów rejestracji i zaakceptowania specjalnego regulaminu (kilka wybranych punktów przedstawiamy poniżej). Dzięki temu otrzymają oni dostęp do kodu gry oraz będą mogli się posługiwać specjalnym certyfikatem poświadczającym ich wiarygodność (możliwe więc będzie także szybkie sprawdzenie kto jest autorem wybranej modyfikacji).

Zobacz również:

  • Minecraft: Bedrock Edition - w końcu pojawiają się nowości! Jakie?
  • 10 modów, bez których nie warto grać w The Sims 4! [Aktualizacja]
  • Mass Effect Legendary Edition - nowy mod upiększa grę

Aplikacje zmieniające Minecrafta, które będą tworzone przez użytkowników muszą więc spełniać kilka warunków:

- będą one grywalne tylko dla osób, które zakupiły grę za pośrednictwem oficjalnej strony

- nie będą mogły być sprzedawane przez autorów (wyjątkiem jest sytuacja, w której twórcy Minecrafta wyrażą zgodę na oddzielną sprzedaż moda)

- nie mogą zawierać złośliwego kodu

Co więcej, producenci gry Minecraft zastrzegają sobie prawo do wykorzystania niektórych rozwiązań wprowadzanych w modach i ich implementacji w swojej oryginalnej produkcji.

Pomysł wydaje się być całkiem niezły. Już teraz na blogu przeczytać możemy o pomyśle stworzenia czegoś na kształt App Store, w którym gracze będą mogli kupować mody. Zobaczymy, co z tego wyniknie.