Minecraft w liczbach. Zgadnij, ile osób gra?

Przy okazji Minecraft Live Microsoft podał ciekawe statystyki dotyczące gry.

Foto: Minecraft

Podczas Minecraft Live 2021 dowiedzieliśmy się o wielu nowościach, przygotowanych przez Mojang Studios. Ale oprócz nich podano także sporo ciekawych danych statystycznych, pozwalających na pełniejsze pokazanie popularności gry na świecie. Tak więc - w sierpniu b.r. odnotowano 141 milionów aktywnych graczy. Jest to wynik o milion lepszy niż w porównaniu z sierpniem 2021 roku. A trzeba dodać, że sprzedało się ogólnie 238 milionów kopii gry.

Ile zarobiono na Minecrafcie? Jak dotąd szacuje się, że czysty zysk z gry dla producentów wyniósł 350 milionów dolarów. Jednym z głównych źródeł dochodu jest Minecraft Marketplace, z którego korzysta 67% graczy. Spędzają oni w grze mnóstwo czasu - w samym multiplayerze naliczono miliard godzin. Na tym nie koniec dużych liczb. Jeśli chodzi o YouTube, pojawiło się tam tyle materiałów dotyczących Minecrafta, że ich łączna długość to ponad... 201 miliardów godzin.

Zobacz również:

Cóż - gra okazała się kurą znoszącą złote jaja, więc z pewnością będzie jeszcze rozwijana przez długie lata. Po PC-tach szturmem podbiła konsole i nic nie wskazuje na to, aby trend szybko wygasł. Produkcja zadebiutowała w pierwszej stabilnej wersji 18 listopada 2011 roku, więc niedługo obchodzić będzie równe dziesięciolecie. Jak na tytuł o takim stażu, wyniki są rewelacyjne!

Źródło: WindowsCentral