Minecraft w rzeczywistości rozszerzonej ze smartfona

Na konferencji Microsoft Build pokazano, jak wygląda Minecraft w wersji AR na telefony. Czyżby gra miała pójść drogą Pokemon: Go?

Sam szef Microsoftu, czyli Satya Nadella, zakończył swoje wystąpienie na konferencji Build, zapowiadając, że zobaczymy jeszcze jedną, ciekawą rzecz. Rzeczą tą był teaser Minecrafta w rozszerzonej rzeczywistości, który możesz obejrzeć poniżej. Chociaż za wiele nie wyjaśnia, zapowiada, że dokładnie w dziesiątą rocznicę wydania gry, 17 maja 2019 roku... dowiemy się na ten temat więcej.

O zapowiedziach przeniesienia Mincerafta do rozszerzonej rzeczywistości słyszymy regularnie od 2016 roku, czyli premiery pierwszych okularów HoloLens. Mieliśmy tez okazję oglądać kilka pokazów gry w Minecrafta z ich użyciem na różnego rodzaju targach i konferencjach, ale poza tym gracze nie mieli możliwości zabawy w tej formie (choć jest możliwość grania w VR). Teaser pokazuje, że do zobaczenia świata wzbogaconego o elementy z gry nie będą potrzebne żadne okulary, a wystarczy sam smartfon. Dzięki temu każde miejsce będzie mogło zmienić się w obszar, na którym można spotkać postacie z Mincerafta - zaczynając od własnego salonu, kończąc na ruchliwej ulicy w środku miasta. Trudno powiedzieć w chwili obecnej, jakie interakcje z przedstawionym światem zostaną zaoferowane, ale pokazana w teaserze świnka może kojarzyć się ze wspomnianym wcześniej Pokemon: Go. Od czasu wydania tej gry nie powstał żaden globalny hit, który korzystałby z rzeczywistości rozszerzonej, więc jest duża szansa, że Minecraft stanie się taką produkcją i zyska dzięki temu drugie życie.

Zobacz również:

  • Minecraft: Bedrock Edition wraca w wersji beta
  • Forza Horizon 5 jest przepiękna. Zobacz nowy gameplay