Minecraft w wersji mobilnej na razie tylko na Xperia Play

Minecraft: Pocket Edition, mobilna wersja słynnej gry niezależnej, będzie na razie dostępna tylko na telefon Xperia Play z systemem Android. Już teraz producent zapowiada jednak wydanie tego tytułu także na urządzenia działające na iOS.

Producent gry Minecraft: Pocket Edition, Jens Bergensten, zdradził że produkcja ta będzie tylko przez pewien czas dostępna jedynie na Xperia Play.

Stwierdził on także, że póki co telefon ten dość dobrze radzi sobie z mobilnym Minecraftem (obraz wyświetlany jest z szybkością około 30 klatek na sekundę).

Minecraft: Pocket Edition w niedalekiej przyszłości ma się także ukazać na urządzenia działające pod systemem iOS. Na razie nie wiadomo jednak dokładnie kiedy to nastąpi. Niestety, w związku z tymi planami, producent musiał zmodyfikować silnik aplikacji.

Co za tym idzie, gracze nie będą mogli synchronizować mobilnego Minecrafta z jego pecetowymi odpowiednikami. Minecraft: Pocket Edition będzie za to umożliwiał połączenie się z innymi posiadaczami telefonu Xperia Play poprzez LAN, obsługa Bluetooth zostanie dodana nieco później.

Poniżej prezentujemy pierwszy gameplay Minecraft: Pocket Edition na Xperia Play. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na oficjalnym blogu, gra ma zostać szerzej zaprezentowana na czerwcowych targach E3.