Minecraft zarobił już 23 miliony euro

Markus 'Notch' Persson przyznał, że gra Minecraft zarobiła już 23 miliony euro. Dodajmy, że tytuł ten nie wyszedł jeszcze nawet z fazy beta i nadal jest w produkcji.

Autor hitowej gry Indie o nazwie Minecraft, przyznał na serwisie Reddit, że jego produkcja w fazie alpha sprzedała się w liczbie 800 000 egzemplarzy (po 9,95 euro za sztukę). To jednak nie koniec: po wejściu w fazę beta, na zakup tego tytułu zdecydowało się kolejne milion graczy (koszt tej wersji Minecrafta to 14,95 euro). Razem otrzymujemy zawrotną kwotę blisko 23 milionów.

"To wszystko wpływa na konto, staram się tam nie zaglądać. Na dziś dzień otrzymuje normalną pensję, ale zdaje sobie sprawę, że kwota jest duża. Nawet po odliczeniu podatków i innych opłat wychodzi sporo" - przyznaje Persson. Autor Minecrafta dodaje także, że w jego opinii wydawanie nie ukończonych gier ma sens:

"Dla małego studia to naprawdę świetna sprawa. W przyszłości też będę korzystać z takiej możliwości. Tworzenie produktu w ciemności musi być straszne i z pewnością nie jest właściwą drogą".

Zobacz również:

  • Wirus Nipah zabija. Czy grozi nam kolejna pandemia?
  • W co zagrać na słabym komputerze - najlepsze gry z niskimi wymaganiami [17.09.2021]
  • New World - Czy warto zagrać w MMO od Amazonu? My już wiemy [Opinia]