Mini-skaner linii papilarnych

Firma Silex technology wyprodukowała nowy, miniaturowy skaner linii papilarnych o nazwie COMBO-Mini. Przeznaczeniem urządzenia jest zwiększenie bezpieczeństwa autoryzacji użytkowników komputerów.

COMBO-Mini to kolejny produkt firmy Silex z serii biometrycznych urządzeń. Podobnie jak pozostałe, wykorzystuje oprogramowanie SX-Biometric Suite. Podstawowym składnikiem tego oprogramowania jest komponent SX-Logon, kompatybilny z trybem graficznej identyfikacji i autoryzacji GINA systemu Windows. Dzięki temu obraz linii papilarnych może uzupełniać lub całkowicie zastępować autoryzację hasłem.

Skaner wyposażony jest w port USB, za pomocą którego można podłączyć go do komputera. Posiada również wbudowany moduł identyfikacji użytkownika (UIM), zbliżony w działaniu do telefonicznych kart SIM i, podobnie jak one, zabezpieczony kodem PIN. Po podłączeniu COMBO-Mini do komputera, należy położyć palec na czytniku urządzenia, które porównuje odczyt ze wzorem zapisanym w module UIM.

Oprogramowanie skanera musi zostać zainstalowane na koncie typu 'local administrator account' (zwykłe konto sieciowe z uprawnieniami administracyjnymi nie jest wystarczające). Moduł UIM wymaga zapisu wzorów co najmniej dwóch odcisków palców (po jednym z każdej dłoni), aby użytkownik w razie uszkodzenia lub zranienia palca nadal mógł uzyskać dostęp do komputera. Cenę skanera ustalono na 179 USD.

Więcej informacji na stronie SilexAmerica.com.


Zobacz również