Miniaturowa cyfrówka Musteka

Veracomp wprowadzi na rynek polski kolejny cyfrowy aparat fotograficzny firmy Mustek z miniaturowej serii GSm@rt. Najnowszy model o nazwie D50 łączy w sobie cechy wielu urządzeń: aparatu fotograficznego, cyfrowej kamery wideo, kamery internetowej oraz cyfrowego dyktafonu.

W nowym modelu (który pojawi się pod koniec lutego br) producent zwiększył możliwości matrycy i rozdzielczość zdjęć oraz udoskonalił optykę. Mustek GSm@rt D50 wyposażony jest w matrycę CMOS zawierającą 3,1 miliona pikseli. Wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 2560 x 1920 (5 mln pikseli, tryb fine, interpolacja sprzętowa), 2048 x 1536 (tryb high) oraz 1024 x 768 (tryb standard). Aparat posiada czterokrotny, cyfrowy zoom.

Zdjęcia można przeglądać na wyświetlaczu LCD o przekątnej 1,5 cala. Zapisywane są w formacie JPEG. Można też nagrywać sekwencje wideo z podkładem dźwiękowym – urządzenie obsługuje formaty AVI i WAV. Komunikacja z komputerem odbywa się przez interfejs USB 1.1. Nowy Mustek posiada również możliwość podłączenia do odbiornika telewizyjnego, co pozwala na oglądanie wykonanych zdjęć i filmów na ekranie telewizora.

Urządzenie wyposażone jest w wewnętrzną pamięć typu flash o pojemności 16 MB, którą można rozszerzyć przy pomocy kart SD lub MMC. Posiada wbudowaną lampę błyskową obsługującą funkcję redukcji czerwonych oczu. Czas naświetlania, ostrość, balans bieli i lampa błyskowa ustawiane są automatycznie.

Do aparatu dołączony jest zestaw oprogramowania. Photo Express SE służy do edycji zapisanych obrazów. DVD Picture Show umożliwia tworzenie pokazów wideo, które można odtworzyć także na stacjonarnym odtwarzaczu DVD. Photo Explore jest rozwiązaniem pozwalającym na przeglądanie, organizowanie i współdzielenie cyfrowych materiałów. Cool 360 służy do wykonywania szerokokątnych panoram aż do panoramy 360 stopni.

Mustek GSm@rt D50 zasilany jest dwoma bateriami alkaicznymi 1.5 V. Współpracuje z systemami Windows 98SE, Me, 2000 i XP. Urządzenie o wymiarach 86 x 42 x 37 mm waży 93 gramy. Aparat objęty jest 2-letnią gwarancją i kosztuje 599 zł.

Informacje:

http://www.mustek.com.pl


Zobacz również