Miniaturowa kamera HD Sanyo

Na polskim rynku dostępna jest już miniaturowa kamera cyfrowa SANYO VPC-HD1, umożliwiająca rejestrację filmów wideo (MPEG-4) w rozdzielczości HD (1280x720 pikseli).

Dźwięk rejestrowany jest w formacie 16-bit stereo. Kamera wyposażona jest w 10x zoom optyczny i może rejestrować nieruchome zdjęcia z rozdzielczością 5 Mp. Na 2 GB karcie pamięci SD mieści się 42 min filmu w rozdzielczości HD. Kamera ma wymiary 80x119x36 mm i waży 235 g z kartą pamięci i akumulatorem LiOn.

Miniaturowa kamera HD Sanyo

Kamera cyfrowa HD Sanyo VPC-HD1

Kamera Sanyo to pierwsze na świecie tak małe urządzenie nagrywające obraz w rozdzielczości HD (1280x720; format 16:9). Zapis odbywa się na karcie SD w formacie MPEG-4, w zestawie z każdym urządzeniem dostarczana jest karta SD HighSpeed o pojemności 1 GB. Kamera rejestruje dźwięk stereo (16bit, 48 kHz), automatycznie filtrując zakłócenia, takie jak szum wiatru. Kamera wyposażona jest w nowoczesny wyświetlacz typu OLED (Organic Light Emitting Diode, rozdzielczość 210.000 pikseli), o znacznie wyższym kontraście i krótszym czasie reakcji niż standardowe ekrany LCD.

Dzięki stacji dokującej kamerę można bezpośrednio połączyć do TV lub projektora, można skopiować obrazy i filmy do komputera lub wydrukować zdjęcia na drukarce. Do urządzenia dołączone jest oprogramowanie (m.in. Ulead Photo Explorer i Ulead DVD Movie Factory w edycji HD), które zaspokoi potrzeby większości użytkowników. Można dokupić również obiektyw szerokokątny. Wszystkie kamery firmy Sanyp objęte są 3-letnią gwarancją producenta, ewentualne naprawy realizowane są w trybie door-to-door.

Sugerowana cena detaliczna to 2990 zł.